• +389 2 2448588
  • +389 71 239900
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Печатење на маици

Ако треба да отпечатите маица (маица, поло, костум за бебиња, униформа, кошула, итн.) Како подарок на драга личност, за вашите работници или за еднократен настан (настани), имаме одлучувачка понуда за вас.

Ние користиме различни техники за печатење на маици. Тие се: сублимациско печатење, печатење на фолија, флексо штампа.. Во зависност од посакуваната желба, односно количината на кошулата за печатење, како и од изгледот на апликацијата што сакате да ја отпечатите, ние се одлучуваме за најсоодветна и секако најисплатлива техника за печатење.

Сублимационото печатење е најприфатлива и најбрза техника на печатење за маици и претставува најнова генерација на техники за печатење на памучни и полиестерски маици: маици, поло маици (со крагни), маички за деца, детски костуми, униформи и други текстилни производи. Печатењето е издржливо и е долготрајно. Се користат специјални бои за сублимација, кои по печатењето се премачкуваат со буквар кој, по притискање во маица со висока температура, се комбинира со боите и станува како мек гумен слој кој има можност да ги заштити боите од бледеење при миење. Ние секогаш препорачуваме сублимација печатење ако клиентот нема посебни потреби како злато, сребро, и други имитации на разни материјали. Предноста на сублимационото печатење е: брза изработка, безбојност по миењето, силна цврстина на бојата.

Печатењето на фолија на маици е исто така долгорочно решение за печатење, но самиот процес на печатење е комплексен и не се исплаќа за малите печати. Печатењето е изработено од четири основни бои. Печатењето на фолија не плаќа за копии од помалку од 30 парчиња. Се препорачува за попребирливи апликации како имитација на злато, сребро, бисер, бронза и други текстури, поради фиксната почетна цена на скринингот ...

Флексо печатење на маици е исто така долгорочно решение за печатење апликации на маици. Процесот се изведува со печатење на апликацијата во мастило-техника на флексибилна фолија или избирање на фолија во посакуваната боја и потоа со помош на термо преса да се пренесе на маицата. Се чувствува малку гумена текстура под вашата рака. Печатењето може да се завие или исече за да се избегне белина на позадината на апликацијата, како и при печатење текст на маица. Препорачано за побитни апликации и посебни потреби.

Флок печатење на маици е слична техника како флексо, со оглед на тоа што апликацијата што се применува делува како „подуена“, наместо мазна, т.е. гумена, како на флексибилен принт. Се користи главно за печатење на банер или лого во една или повеќе бои. Препорачано за побитни апликации.

Времето на производство е 1-3 работни дена, понекогаш дури и за време на работното време, во зависност од зафатеноста. Секогаш препорачуваме да се консултирате со нас и да ја поднесете вашата апликација за преглед, за да можеме да ја препорачаме најдобрата и најефикасна техника за печатење за вашите потреби. Дизајн и подготовка за печатење ако не поседувате, како и било каков вид корекција на апликација, може да го направи еден од нашите дизајнери.

Image

© 2022 Printidea. All Rights Reserved.
Ние користиме колачиња (cookies) на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.