• +389 2 2448588
  • +389 71 239900
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Платно

Сликарското платно отсекогаш било од голема вредност. Најпознатите уметнички дела биле создадени на платно. Денес, благодарение на огромниот напредок на технологијата, сите имаме можност да уживаме во нешто што беше достапно само за највисоката класа на општеството во не толку далечното минато.

Сликарското платно поставено на слепа рамка, е совршено решение за подобрување на вашиот амбиент!

Вметнете топлина и рафинирајте го вашиот амбиент, без разлика дали тоа е вашиот дом или работно место, канцеларија или дневна соба. Платно или сликарско платно монтирано на слепа рамка, е совршено решение кое ќе ви донесе големо задоволство секој пат кога ќе останете во просторијата каде што е поставена. Ќе се чувствувате како да сте во нова дневна соба, канцеларија или спална соба уживајќи во омилените уметнички дела, репродукција на уметнички дела или фотографија ...

Уживајте во репродукција на уметнички дела што само императорите некогаш можеле да си ги дозволат ...

Освен што влијаат врз нашите животи и ги прават нашите мигови поубави, работите што ги украсуваме и нашиот простор, ни кажуваат многу. Затоа, добијте највисок квалитет на графика со висока резолуција со вашата омилена славна личност, филмска сцена, пејзаж или репродукција на познат уметник! Секако, оние што секогаш ве прават среќни се скапите фотографии. Израдувајте ги вашата девојка, мајка или пријател и подарете одличен подарок за вашите најблиски.

Како се прави?

Печатењето на платно го правиме на најквалитетно 360 грам памучно платно - платно Гарда (австриски производител). Ние печатиме на плотер Mimaki  со резолуција за печатење од 2.880 x 1.440dpi (точки на квадратен инч) и бои чии пареи не се штетни за здравјето на луѓето.

Рамките се изработени од бор-сушен летва, а нашата стандардна рамка е длабока 2-3 см. На ваше барање можеме да направиме и подлабоки рамки.

Она што е многу важно и не е информирано од многу луѓе е влијанието на овој вид печат врз здравјето на луѓето. Ние користиме еко-плотер со бои на база на вода кои, за разлика од растворувачките мастила (користени од 90% од нашите конкуренти за ниска цена), не се штетни за здравјето на луѓето. Нашите производи можете лесно да ги монтирате во детската соба или во вашата спална соба.

Може да бидете креативни и да ја направите саканата слика од повеќе парчиња. Од вас зависи да ја изберете сликата, а поделбата и сè друго ќе ја прават нашите дизајнери.

Ако немате идеја или имате дилема што да печатите, можете бесплатно да се консултирате со нашите дизајнери.

Image
Image

© 2022 Printidea. All Rights Reserved.
Ние користиме колачиња (cookies) на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.