• +389 2 2448588
  • +389 71 239900
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Стикери (налепници)

3Д налепниците се отпечатени налепници, исечени во која било форма што ви требаат, а потоа покриени со слој од прозирна пластична смола, која формира овална, капка форма. 3D налепниците се издржливи, впечатливи, го прават логото или сликата да се истакнат и со тоа да го направат вашиот производ попривлечен. Ефектот на заоблена леќа, кристално чиста смола, дава впечатлив тродимензионален изглед, обезбедува остар и јасен принт со живописни бои и со тоа ја подобрува привлечноста на вашиот производ. Се печати во дигитално печатење на машина со висока резолуција. Бројот на бои за печатење е неограничен и не влијае на цената на налепницата, освен во специјални случаи, како што е употребата на сребро и злато.

Налепниците со нерегуларна форма со остри рабови / транзиции бараат многу повеќе време за лекување (сечење), истурање и имаат зголемен ризик од истурање на смола, а за нивно производство се зголемува цената за 20% на 0,03 ЕУР / см2. 3D налепниците се изработени во целосна боја. Времето на производство е 3-5 работни дена. Минималната количина на нарачка за 3Д-лепенка е 10е - еден вид и големина на 3Д-лепенка.

Image

Newsletter

© 2022 Printidea. All Rights Reserved.
Ние користиме колачиња (cookies) на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.